Reklama

Pogoda: We wtorek deszcz i deszcz ze śniegiem. Będzie wiało

Pogoda we wtorek 31 stycznia da do wiwatu. Jak informuje IMGW, będzie pochmurno, będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz. A do tego silny wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Synoptycy przewidują, że w nocy temperatura spadnie do -5 st. C.

W najbliższych godzinach pogoda w Polsce nie będzie należała do najprzyjemniejszych. Jak informuje IMGW, północny wschód Europy znajduje się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu jest obecnie pod wpływem wyżów. Północny wschód Polski pozostaje na skraju niżu znad Morza Białego, a nad resztą kraju rozbudowuje się słaby klin wyżu znad Atlantyku. Dodatkowo we wtorek po południu od zachodu nasunie się kolejna zatoka niżowa i wkroczy kolejny układ frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu i zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło, po południu zacznie spadać.

Reklama

Pogoda w Polsce: W nocy do -5 st. C

We wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Niemal w całym kraju będzie padał śnieg i deszcz ze śniegiem. Na zachodzie i nad morzem możliwe są opady deszczu. Do tego w górach spadnie około pięciu centymetrów śniegu.

Synoptycy IMGW przewidują, że temperatura maksymalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza w dolinach górskich Karpat do 5 stopni na Wybrzeżu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru osiągną do 100 km/h, które będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze wtorku na środę 1 lutego zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i nad morzem także deszczu. Na wybrzeżu możliwe są lokalne burze. W rejonach podgórskich i w górach przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5 cm do 8 cm, na wschodzie i w centrum kraju o około 5 cm. Temperatura minimalna wyniesie od -5 st. C w dolinach karpackich i -2 st. C na wschodzie do 0 st. C w centrum i 3 st. C na zachodzie oraz nad morzem. 

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny w porywach do 80 km/h, lokalnie na północy do 70 km/h, w pozostałej części kraju do 65 km/h, zachodni. Miejscami wystąpią zawieje śnieżne. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 140 km/h, w Tatrach do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda. Środa dalej wietrzna

W środę zachmurzenie będzie przeważnie duże. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w zachodniej połowie kraju i nad morzem także deszczu. W rejonach podgórskich i w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm, na wschodzie kraju i w centrum o około 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na wschodzie do 4 st. C na zachodzie i 5 st. C, 6 st. C na Pomorzu Zachodnim oraz na wybrzeżu, chłodniej w dolinach karpackich od -4 st. C do 0 st. C. 

Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, w porywach do 65 km/h, zachodni, będzie miejscami powodował zawieje śnieżne. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 120 km/h, w Tatrach do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | deszcz | śnieg | Wiatr

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy