Reklama

Pogoda: "Bomba chłodu" dotrze do Polski. Nawet -14 stopni

Prognoza pogody na początek kwietnia nie przynosi dobrych informacji. Choć od ponad tygodnia trwa astronomiczna wiosna, to za oknami próżno jej szukać. Według najnowszych prognoz w najbliższych dniach temperatura w nocy spadnie poniżej zera. W południowej części Polski możliwe są przymrozki do -14 stopni Celsjusza. Na nizinach będzie niewiele cieplej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed mrozem, silnym wiatrem i opadami śniegu. W sobotę możliwe są burze.

Pogoda sporo namiesza. W weekend masy zimnego powietrza z północny napłyną do Polski. Ponadto pojawi się niż ze wschodu.  

Pogoda już cię nie zaskoczy! Sprawdzaj dokładne prognozy w naszym serwisie

Pogoda. "Bomba chłodu" zbliża się do Polski

"Już w sobotę na północy kraju pojawi się front chłodny. Za frontem rozpocznie się spływ chłodu do Europy Centralnej. Praktycznie każda noc w pierwszym tygodniu kwietnia przyniesie nam ujemne temperatury powietrza" - podaje portal fanipogody.pl, który nazywa zimny front "bombą chłodu". 

Reklama

"Niektóre modele pokazują, że nocami w drugiej połowie przyszłego tygodnia temperatura na nizinach spadać może do nawet -8 stopni na nizinach. W górach mróz sięgać miałby -14 stopni Celsjusza" - czytamy na portalu. Ponadto w górach termometry mogą pokazywać ujemne wartości przez cały dzień. 

Pogoda na kwiecień. IMGW ostrzega przed mrozem i śniegiem

Nadejście zimowego frontu potwierdzają również synoptycy IMGW. Dla kilku powiatów w woj. pomorskim i zachodniopomorskim wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. 

"Na północy kraju prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1 st. C, przy gruncie do -2 st. C" - przekazano na Twitterze. 

Ponadto na terenach nadmorskich ma pojawić się silny wiatr, przed czym również ostrzega Instytut. 

W południowo-zachodniej części kraju, na obszarach położonych powyżej 600 m n.p.m zapowiadane są opady śniegu. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatów: lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego, Jelenia Góra, kamieniogórskiego, wałbrzyskiego i kłodzkiego. Może tam spaść około 5 cm śniegu. 

Pogoda na kwiecień. Możliwe burze

Na wschodzie, centrum i miejscami na południu kraju możliwe są wiosenne burze. Chmury niosące z sobą ryzyko wyładowań atmosferycznych będą przemieszczać się z zachodu na wschód kraju. 

"W burzach zdarzyć mogą się opady do 5-10 mm, punktowo drobny grad, krupa lodowa i na ogół niewielka aktywność elektryczna. Wiatr w zasięgu konwekcji do 50-65 km/h" - podaje portal fanipogody.pl.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | ochłodzenie | mróz | kwiecień | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy