Reklama

Reklama

Nie żyje Alicja Kapuścińska. Miała 89 lat

Nie żyje Alicja Kapuścińska, lekarka, żona zmarłego reportera Ryszarda Kapuścińskiego. Miała 89 lat. Wiadomość o jej śmierci przekazał prezes wydawnictwa Czytelnik Marian Sewerski.

"Szanowni Państwo, Pogrążony w smutku informuję, że dzisiejszej nocy zmarła Pani Alicja Kapuścińska. Była dobra i kochana, niech spoczywa w pokoju. Od kilku godzin jest już znowu u boku Ukochanego Ryszarda. To bardzo smutna wiadomość dla nas wszystkich. Pani Alicja pozostanie zawsze w naszych sercach i ciepłych wspomnieniach. Zawsze będzie z nami, nie zapomnimy Jej nigdy" - napisał Sewerski, cytowany przez "Gazetę Wyborczą". 

Alicja Kapuścińska urodziła się w 4 marca 1933 roku. Z Ryszardem Kapuścińskim poznała się na studiach historycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Kapuścińska przeniosła się jednak na Warszawską Akademię Medyczną. Następnie pracowała jako lekarz-pediatra w Klinice Dziecięcej Akademii Medycznej przy ul. Działowskiej w Warszawie. 

Reklama

W 1952 roku wzięła ślub z Ryszardem Kapuścińskim. Rok później urodziła się ich córka, która mieszka w Kanadzie.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy