Reklama

Reklama

Michał Dworczyk. Włamanie na skrzynkę mailową szefa KPRM. Jest oświadczenie

Michał Dworczyk wydał oświadczenie ws. ataku hakerskiego na jego skrzynkę pocztową. "W związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na moją skrzynkę email i skrzynkę mojej żony, a także na nasze konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe" - napisał w nocy z wtorku na środę szef KPRM. Michał Dworczyk zapewnił, że "w skrzynce mailowej, będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny".

"Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Białorusi i Rosji jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje" - napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

"Pragnę podkreślić, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny" - dodał szef KPRM.

Reklama

Jak podkreślił, "z całą pewnością można stwierdzić, iż celem tego typu cyberataków jest dezinformacja i w związku z tym właściwe służby specjalne RP prowadzą wszelkie niezbędne działania wyjaśniające".

Nieprawdziwe oświadczenie na koncie żony

We wtorek wieczorem na profilu facebookowym żony szefa KPRM pojawił się wpis, w którym sam Dworczyk miał przyznać, że doszło do ataku hakerskiego. "Z przykrością muszę poinformować, że moja skrzynka e-mail została zhakowana przez nieznane osoby" - brzmiał fragment wiadomości. 

Po pewnym czasie wpis zniknął z profilu Agnieszki Dworczyk. 

Szef KPRM w oświadczeniu na Twitterze potwierdził, że "oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych na koncie mojej żony jest sfabrykowane i zawiera nieprawdziwe treści".

Jako pierwszy o włamaniu na prywatną skrzynkę mailową Dworczyka poinformował onet.pl. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy