Reklama

Marszałek Senatu spotkał się z prezydentem Francji

"Zgodziliśmy się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, że Polska i Francja, jako ważne kraje europejskie, powinny stać na straży europejskiego ładu" - powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Tomasz Grodzki w poniedziałek po spotkaniu z prezydentem Francji.

Marszałek Senatu podkreślił, że odbył z prezydentem Francji krótką, ale niezwykle owocną rozmowę. 

"Zgodziliśmy się, że Polska i Francja - które łączą wieloletnie więzy historyczne, jak również aktualne więzy ekonomiczne, polityczne i społeczne - są jednymi z fundamentów ładu europejskiego, każdy oczywiście na swoją miarę" - zaznaczył.

"Pan prezydent Macron podkreślił, że rozmowy, które dzisiaj prowadził, ma nadzieję przyczynią się do nowego otwarcia relacji polsko-francuskich na polu przedsiębiorczości, na polu wymiany naukowej, na polu społecznym, jak również na polu przestrzegania praworządności, ponieważ w tej materii Polska jako pełnoprawny członek UE musi stać na straży praworządności, tak jak wszystkie inne kraje, będące członkami tej wspólnoty" - powiedział Grodzki.

Reklama

"Zgodziliśmy się, że i Francja i Polska, jako ważne kraje europejskie, powinny stać na straży europejskiego ładu" - mówił marszałek Senatu.

Grodzki zaznaczył, że wizyta Macrona była dla Senatu wielkim wydarzeniem, szczególnie, że po raz pierwszy odwiedził on Polskę jako prezydent Francji. "Dlatego czujemy się zaszczyceni i zadeklarowaliśmy, że jako Senat może na nas liczyć i że zrobimy wszystko, aby relacje polsko-francuskie były tak dobre, albo i lepsze, niż były do tej pory" - oświadczył marszałek Senatu.

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął w poniedziałek dwudniową oficjalną wizytą w Polsce. 

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, następnie Macron spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmawiał także z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. 

Wieczorem prezydent Francji spotka się ze społecznością francuską oraz polskimi intelektualistami i środowiskami kulturalnymi.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy