Reklama

Reklama

Lech Kaczyński z nagrodą "Wprost". Prezes PiS zabrał głos

Tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński został doceniony w czasie gali 30-lecia nagrody Człowieka Roku tygodnika "Wprost". Na scenie pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Chociaż był często na drugim planie, był człowiekiem skromnym i cichym, to potrafił oddziaływać na bieg wydarzeń - mówił brat zmarłego prezydenta.


- Muszę bardzo serdecznie podziękować. Mój świętej pamięci brat nie żyje, dlatego przypadło mi powiedzieć kilka słów. Zapewne innych niż te, które powiedziałby on, gdyby tu był i odebrał tę nagrodę - mówił Jarosław Kaczyński.

Lech Kaczyński nagrodzony. Jarosław Kaczyński: Był człowiekiem skromnym

Jak zaznaczył prezes PiS, jego wystąpienie będzie dotyczyło działalności jego brata w okresie ostatnich 30. lat. - To dzięki niemu ten nasz program społeczny został przedstawiony i wdrożony. Dzieje tego programu, to dzieje ludzi, ale przede wszystkim organizacji politycznych, które mogły powstać i działać tylko dzięki niemu - podkreślił Kaczyński.

- To jego działania pozwoliły mu zostać numerem "dwa" w Solidarności, bo wiadomo, numerem "jeden" był wtedy Lech Wałęsa i nikt nie mógł tego wówczas kwestionować, niezależnie od tego, co później się wydarzyło - mówił prezes PiS.

Reklama


Jak podkreślił wicepremier ds. bezpieczeństwa, tylko dzięki Lechowi Kaczyńskiemu mamy w Polsce obecne przemiany. - Dzięki niemu obecnie rządzą te osoby, które od kilku lat ścierają się z drugą siłą. Jeżeli Polska jest polem pewnego politycznego starcia, w którym szanse mają obie strony, bo to kraj demokratyczny, to dzisiaj tylko jedna z nich realizuje program wszelakich przemian, które zapoczątkował śp. Lech Kaczyński - tłumaczył brat zmarłego prezydenta.

Lech Kaczyński nagrodzony. Prezes PiS: Miał ten dar, aby rządzić

Mój brat wykazywał się możliwością przewidywania. Zrobił wiele dla uporządkowania administracji warszawskiej. Naprawił finanse miasta, gdy rządził stolicą, to pieniądze w budżecie były. Miał ten dar, aby rządzić - dodał Jarosław Kaczyński.

Jak tłumaczył, Lech Kaczyński, jako Prezydent RP, "podjął misję polityki historycznej". - Dbał o pamięć innych, prowadził program podmiotowej polityki zagranicznej. Budował polską pozycję i walczył o lepszy status dla naszego bezpieczeństwa - wyliczał prezes PiS.

- Lech Kaczyński powinien być uznany za polityka tego 30-lecia. Zmienił bieg historii i wpłynął realnie na nią. My staramy się ten bieg kontynuować. Polska byłaby dziś gorsza, gdyby go nie było - dodał Kaczyński.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy