Karetka przyjechała na studniówkę. Kolejny atak na ratownika medycznego

Nina Nowakowska

Oprac.: Nina Nowakowska

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Zły
angry
775
Udostępnij

W Paniówkach (woj. śląskie) agresywny pacjent zaatakował ratowników medycznych, którzy w nocy z piątku na sobotę próbowali udzielić mu pomocy. W wyniku napaści jeden z ratowników doznał urazu kolana. Jak się okazało 24-latek, uczestnik zabawy studniówkowej, był nietrzeźwy i pod wpływem innych substancji. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Kolejny atak na ratownika medycznego [zdjęcie ilustracyjne]
Kolejny atak na ratownika medycznego [zdjęcie ilustracyjne]Mateusz Grochocki/East NewsEast News

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Paniówkach. Załoga zabrzańskiego ratownictwa medycznego została wezwana do młodego mężczyzny, który zasłabł podczas zabawy studniówkowej.

Na miejscu okazało się, że 24-latek był w stanie nietrzeźwości. Jak poinformowała w komunikacie śląska policja, w trakcie udzielanej mu pomocy mężczyzna wpadł w szał i zaatakował ratowników, powodując u jednego z nich kontuzję.

Paniówki. 24-latek zaatakował ratownika medycznego

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji, którzy obezwładnili napastnika i przewieźli go do szpitala na konsultacje medyczne oraz toksykologiczne. Badania wykazały w jego organizmie obecność alkoholu i środków odurzających. Ze względu na stan zagrażający zdrowiu 24-latek został objęty obserwacją szpitalną, a przez cały ten czas pilnowali go mundurowi.

Po uzyskaniu zgody lekarzy napastnik został przesłuchany i usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego, naruszenia jego nietykalności cielesnej i spowodowania uszkodzenia ciała.

Atak na ratownika medycznego. Mężczyzna z zarzutami, policja apeluje

Następnie mężczyzna został zwolniony i przekazany pod opiekę rodziny. W sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze, które znajdzie swój finał w sądzie.

"Ataki na ratowników medycznych, podobnie jak na inne służby ratujące życie, są poważnym przestępstwem i nie mogą być tolerowane" - apeluje policja, przypominając, że osoby dopuszczające się takich czynów muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi.

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Woźniak: W Polsce mieliśmy dwie przewagi konkurencyjne, obie przepadły
      Woźniak: W Polsce mieliśmy dwie przewagi konkurencyjne, obie przepadłyRMF24.plRMF
      Przejdź na