Reklama

Reklama

Jaka pogoda na długi weekend? Synoptycy mają dobre wieści tylko dla jednego regionu

Przed nami długi sierpniowy weekend. Dodatkowy dzień wolny przypada w poniedziałek 15 sierpnia, kiedy obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Jakiej pogody możemy się spodziewać w tych dniach? Czy będzie ona sprzyjała wycieczkom i wypoczynkowi na łonie natury? Przedstawiamy aktualną prognozę pogody na weekend.

Pogoda na dni wokół 15 sierpnia zapowiada się "w kratkę". W najbliższy weekend możemy spodziewać się wysokiej temperatury - w najcieplejszych regionach termometry pokażą niemal 30 stopni Celsjusza. Niestety, w wielu częściach kraju pojawią się również opady deszczu.

Prognoza pogody na weekend - przed nami kolejna fala upałów?

Jeszcze kilka dni temu zapowiadano wyraźny skok temperatury od czwartku 11 sierpnia. Rzeczywiście, nad Polskę nadciąga ciepłe powietrze z zachodu, jednak wbrew wcześniejszym prognozom nie nastąpi kolejna fala upałów. Temperatura w większej części kraju sięgnie maksymalnie 28 stopni Celsjusza. Będzie słonecznie i bezwietrznie. 

Reklama

W weekend i w poniedziałek 15 sierpnia możemy się spodziewać maksymalnie 30 stopni na zachodzie, 28 na południu oraz w centrum i 27 stopni na Pomorzu. 

Zobacz prognozę pogody na długi weekend

Pogoda na długi weekend - możliwe opady deszczu

W wielu rejonach Polski najbliższy weekend upłynie niestety pod znakiem opadów. W Małopolsce intensywnie padać będzie w sobotę (ponad 24 mm) oraz w niedzielę, podobnie na Mazowszu, choć tam synoptycy zapowiadają mniejszą ilość opadów. 

W długi weekend na zachodzie deszczu należy spodziewać się w sobotę (16,2 mm we Wrocławiu). Na wschodzie kraju deszczowo będzie przez cały weekend. W Lublinie aż do wtorku zapowiadane są maksymalne 3 godziny słoneczne w ciągu dnia. 

Ciepło i słonecznie przez cały długi weekend będzie jedynie na Pomorzu. Osoby wybierające ten kierunek na sierpniowy urlop mogą więc liczyć na dobrą aurę.

Poprawa pogody w poniedziałek 15 sierpnia

Synoptycy najlepszą pogodę w czasie nadchodzącego długiego weekendu zapowiadają w poniedziałek 15 sierpnia. Temperatura sięgnie 28 stopni w południowej i centralnej części Polski, 30 na zachodzie i 28 na północy. Na Mazowszu będzie jednak pochmurnie, spodziewane są niewielkie opady deszczu. 

W pozostałych regionach można liczyć na spore przejaśnienia. Najlepszej aury powinniśmy się spodziewać w zachodniej części kraju oraz na Pomorzu. 

Sprawdź prognozę pogody nad morzem

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama