Reklama

Reklama

Imigranci próbowali dostać się z Białorusi do Polski

Do Polski przez granicę z Białorusią próbowało dostać się we wtorek 17 osób. Z informacji jaką przekazała Straż Graniczna wynika, że byli to obywatele m.in. Afganistanu, Syrii czy Kamerunu.

Próby przekroczenia granicy miały miejsce na terenie działania placówek SG w Białowieży, Narewce i Lipsku, informują na Twitterze funkcjonariusze. 

Granicę próbowali przekraczać w tych miejscach obywatele Afganistanu, Egiptu, Somalii, Syrii, Maroka, Kamerunu i Jemenu.

Krystyna Jakimik-Jarosz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej poinformowała, że migranci ci przeszli do Polski, przecinając concertinę. Dodała, że widać, że szukają do przejścia miejsc, gdzie nie ma jeszcze postawionych przęseł budowanej na granicy zapory.

Zapora na granicy z Białorusią

Budowa zapory dobiega końca. Ma ona być gotowa do 30 czerwca, do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.

Reklama

W związku z budową tej zapory, do końca czerwca obowiązuje rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie drugiego marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od pierwszego grudnia 2021 r. do pierwszego marca 2022 r.

Od pierwszego lipca do 15 września w Podlaskiem będzie obowiązywać - wydany przez wojewodę - zakaz zbliżania się do granicy na odległość 200 metrów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy