Reklama

GIS ostrzega przed ciastkami. "Nie należy ich spożywać"

Wydano ostrzeżenie o szkodliwych substancjach w dwóch partiach ciastek "Unicorn wheels". Spożycie ich przez dzieci wiąże się z istotnym ryzykiem dla zdrowia - dodał GIS w komunikacie. Sieć sklepów, w których produkt był dostępny, rozpoczęła wycofywanie ciastek.

W ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności GIS podał, że został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu wysokiej zawartości estrów 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) oraz estrów glicydowych kwasów tłuszczowych w określonych partiach ciastek Unicorn wheels 220 g, marki Aldiva, dostępnych w sieci sklepów TEDi.

W zaleceniach przekazano, że nie należy spożywać produktu określonego w komunikacie.

Estry kwasów tłuszczowych to substancje genotoksyczne i kancerogenne. GIS zaznacza, że biorąc pod uwagę, iż produkt jest przeznaczony dla dzieci, spożycie produktu przez tę grupę konsumentów wiąże się z istotnym ryzykiem dla zdrowia.

Reklama

TEDi rozpoczął wycofanie kwestionowanego produktu

Dodano, że wycofaniu podlegają dwie partie produktu Unicorn wheels, 220g, marka Aldiva o numerach partii: 10792002021000000255 z terminem trwałości 23.12.2023 oraz 12252002021000000150 z datą ważności 04.09.2023.

Producentem jest Modern Chocolate GmbH Robert-Bosch-Straße 32, 63303 Dreieich, Niemcy, a dystrybutorem w Polsce: TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. ul. 11 Listopada 11 40-387 Katowice.

CZYTAJ WIĘCEJ: GIS ostrzega przed herbatnikami. "Nie należy ich spożywać" 

GIS podał, że właściciel sklepów TEDi rozpoczął wycofanie kwestionowanego produktu ze swoich sklepów. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania kwestionowanego produktu.

Ogłoszenia te - jak podkreśla GIS - nie służą piętnowaniu przedsiębiorców, ale podjęciu natychmiastowych działań: zwrotu produktów do sklepu czy wycofania ich z asortymentu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GIS | wycofany produkt | Produkt | Unicorn wheels

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy