Reklama

Ferie zimowe 2023. Kiedy przerwę mają uczniowie z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego?

Ferie zimowe 2023 już wkrótce. Jak co roku w połowie stycznia uczniowie udadzą się na dwutygodniową przerwę od nauki. Nie każdy jednak skorzysta z tego samego terminu. Jak wygląda podział ferii zimowych? Kto odpocznie od szkoły od 23 stycznia do 5 lutego?

Ferie zimowe co roku organizowane są od połowy stycznia do prawie końca lutego. Dzielone są na 4 różne terminy według województw. Jak wygląda plan ferii zimowych 2023? Kto uda się w drugim terminie na wolne? Sprawdźmy, jakie województwa mają ferie od 23 stycznia do 5 lutego.

Terminy ferii zimowych 2023

Prawie każdego roku ferie zimowe dzielone są na kilka terminów. Dzięki temu jest szansa na mniejsze tłumy na stokach narciarskich i innych zimowych atrakcjach. Aby było uczciwie, każdego roku terminy dla prawie wszystkich województw wybierane są od nowa. Wyjątkiem był okres pandemii, kiedy w związku z lockdownami uczniowie mieli wolne w tym samym okresie. W tamtym okresie wszystkie atrakcje turystyczne były nieczynne.

Reklama

Początek ferii zimowych zaplanowany jest na 16 stycznia. W tym terminie pierwsze pięć wylosowanych województw uda się na wolne. Z wolnego korzystać będą do 19 stycznia. Następna grupa ferie zimowe będzie mieć w terminie od 23 stycznia do 5 lutego. Następny termin to 30 stycznia − 12 lutego, a ostatni to 13-26 lutego.

Ferie zimowe 2023. Kto ma wolne 23 stycznia - 5 lutego?

Druga tura ferii zimowych przypada na termin od 23 stycznia do 5 lutego. Wtedy to województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie będzie korzystać z wolnego od szkoły. Jest to najspokojniejszy okres. W innych turach ferii wolne mają 4 albo nawet i 5 województw. Podział na województwa był zależny od liczby uczniów. W województwie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim łącznie uczy się ponad 300 tysięcy uczniów w prawie 2 tysiącach placówek.

Czytaj też: W ten sposób zapłacisz mniej za ogrzewanie domu. Jak to zrobić?

Co po feriach? Inne dni wolne od szkoły

Wielu uczniów uważa, że dwutygodniowa przerwa zimowa jest niewystarczająca. Na szczęście do końca roku szkolnego czeka na nich jeszcze kilka przerw od nauki. Według kalendarza roku szkolnego kolejna przerwa przypada na okres Wielkanocy. Będzie to okres od 6 do 11 kwietnia. Niecały miesiąc później czeka ich również długi weekend majowy. 1 maja wypada w 2023 roku w poniedziałek, a 3 maja w środę. Daje to łącznie 5 dni wolnego.

Im cieplej robi się na zewnątrz, tym uczniowie chętniej korzystają z wolnego. Dlatego też przed zakończeniem roku szkolnego otrzymają jeden dzień wolny z tytułu Bożego Ciała. Obchodzone jest ono 8 czerwca w czwartek. Istnieje więc szansa, że piątek po tym święcie również będzie dniem wolnym. Po tym czasie pozostaje im już tylko odliczanie do zakończenia roku szkolnego, które wypadnie 23 czerwca.

***

Czytaj także:

Atak zimy na północy kraju. Synoptycy ostrzegają

Tej zimy mogą posypać się wysokie kary. Niektórzy zapłacą nawet kilka tys. zł

RSV uderza w najmłodszych. Lekarka: Dramat. Mam 42 dzieci na 30-osobowym oddziale

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy