Reklama

Reklama

Episkopat ostro: Wierzący nie mogą poprzeć tej ustawy

"Wyniki głosowania w Senacie w sprawie ustawy dotyczącej procedury "in vitro" - pod pozorem leczenia niepłodności - legalizują m.in. niszczenie ludzkich embrionów. Wyrażamy temu zdecydowany sprzeciw. Cel nigdy nie uświęca środków; tak jest i tym razem" - czytamy w oficjalnym komunikacie Konferencji Episkopatu Polski, który został wydany po tym, jak Senat przegłosował dzisiaj ustawę o leczeniu niepłodności, w której znajdują się zapisy dotyczące in vitro.

"To wiedza medyczna a nie światopogląd religijny każe chronić każde życie ludzkie od chwili poczęcia" - czytamy dalej.

Przedstawiciele KEP piszą w specjalnym liście, że "osoby wierzące w Chrystusa nie mogą - pod żadnym pozorem - popierać godzącej w życie ludzkie ustawy o 'in vitro', jeżeli chcą pozostać w pełnej wspólnocie wiary. Zwracamy na to raz jeszcze uwagę, aby nikt nie zasłaniał się niewiedzą czy niezrozumieniem co do konsekwencji podejmowanych decyzji, które zaprzeczają godności i wartości życia ludzkiego".

Senat podczas dzisiejszego głosowania opowiedział się za przyjęciem bez poprawek ustawy o leczeniu bezpłodności, w której zawarte są zapisy dotyczące metody pozaustrojowego zapłodnienia in vitro. 

Reklama

Wniosek w tej sprawie poparło 46 senatorów, przeciw było 43, a czworo wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje