"Dziennik Zachodni": Msza na wodzie
Kilkuset rybniczan i żeglarzy z woj. śląskiego wzięło udział w niedzielnej mszy św. na wodach Zalewu Rybnickiego. Według ratowników wodnych statystyki świadczą o tym, że liturgia to fenomen - informuje "Dziennik Zachodni".
Odkąd odprawiana jest msza na wodzie, żeglarzy na zalewie w Rybniku omijają wypadki - mówi Sławomir Walento, prezes oddziału WOPR w Rybniku.
Jak relacjonuje "DZ", liturgii z okazji rozpoczynającego się sezonu żeglarskiego przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Hierarcha przyznał, że odprawiał msze w różnych miejscach i sytuacjach, ale dopiero w Rybniku zdarzyło mu się to zrobić na łodzi.
Wiernych nie odstraszyła nie najlepsza pogoda. Jak wylicza gazeta, przed ołtarzem - gdzie był krzyż z wioseł - znajdującym się na dwóch łodziach modliło się prawie tysiąc osób. Jedni stali na brzegu, inni czuwali na swoich jachtach.