Do Polski wrócą burze. Wiemy, gdzie trzeba uważać
Ostatni dzień lutego nie będzie spokojny. Spadnie sporo deszczu, zwłaszcza na północy kraju, nie zabraknie też śniegu. Dodatkowo mogą pojawić się burze, na które trzeba będzie uważać na południu i zachodzie. Na wyżej położonych terenach mogą one przynieść krupę śnieżną. Jakby tego było mało, rano we znaki dadzą się nam gęste mgły oraz niebezpieczne oblodzenie.

Od rana najtrudniejsze warunki panują na północy. Tam w wielu miejscach utrzymują się gęste mgły, lokalnie ograniczające widzialność poniżej 200 metrów. Z kolei na południu, na wyżej położonych terenach, trzeba uważać na oblodzenie - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store
Pogoda na koniec lutego przyniesie burze
Piątek będzie pochmurny i nieprzyjemny, z opadami deszczu możliwymi w praktycznie całej Polsce. Do tego lokalnie na wschodzie i terenach podgórskich może tez padać deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Wysoko w Bieszczadach pokrywa śnieżna może się zwiększyć o około 10 cm.
Najwięcej deszczu spadnie na północy i południowym wschodzie - tam suma opadów może wynieść do około 10 litrów wody na metr kwadratowy. Na Pomorzu Zachodnim może spaść miejscami do nawet 20 litrów.
Zmiany w pogodzie nie ograniczą się tylko do deszczu i śniegu. Na zachodzie i południu kraju mogą też pojawić się burze. Na południu w ich trakcie możemy mieć do czynienia z opadami krupy śnieżnej.

Będzie dosyć ciepło: od 3 stopni na wschodzie, przez około 6 st. C w centrum do 9 stopni Celsjusza na południu. Wiatr przeważnie będzie słaby, a miejscami umiarkowany, w czasie burz porywisty.
Wyżej zrobi się niebezpiecznie
Podczas gdy północną część kraju spowijają gęste mgły, na południu Polski największym zagrożeniem jest oblodzenie dróg i chodników.
Miejscami, szczególnie na terenach położonych na wysokości powyżej 400 metrów nad poziomem morza, po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu mogą tworzyć się oblodzenia. Wszystko dlatego, że miejscami temperatura przy gruncie może spadać poniżej zera. IMGW uspokaja jednak, że oblodzenie nie utrzyma się zbyt długo, a pojawi się tylko lokalnie.
Pogoda wciąż będzie niekorzystnie wpływać na nasz organizm, szczególnie na wschodzie i północy. Na południu z kolei, zwłaszcza na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku po południu warunki będą obojętne.
-----
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!