Reklama

Dla 40 proc. Polaków sprawy w kraju idą w złym kierunku

40 proc. Polaków twierdzi, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku - wynika z wrześniowego raportu Kantar Polska.

Polacy zostali zapytani o opinię na temat kierunku biegu spraw w naszym kraju, ocenę polskiej gospodarki, prognozę zmian sytuacji polskiej ludności w najbliższych trzech latach, a także o ocenę możliwości znalezienia pracy w Polsce.

W ocenie kierunku biegu spraw w naszym kraju nieznacznie przeważają pesymistyczne opinie. 40 proc. Polaków twierdzi, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku, 38 proc. respondentów pozytywnie patrzy na kierunek biegu spraw, a określonego zdania na ten temat nie ma 22 proc. respondentów.

Reklama

Większość badanych (58 proc.) uważa, że gospodarka naszego kraju się rozwija, przeciwnego zdania jest 29 proc. ankietowanych.

O tym, że w najbliższych trzech latach poprawią się warunki życia w Polsce, przekonana jest ponad jedna trzecia badanych (36 proc.), 20 proc. uważa, że się pogorszą, a 38 proc. sądzi, że się nie zmienią.

Zdecydowana większość badanych (78 proc.) jest przekonana, że w Polsce można znaleźć pracę, 16 proc. ma bardziej pesymistyczne nastawienie i uważa, że znalezienie pracy w naszym kraju jest trudne lub niemożliwe.

"Nastroje ekonomiczne we wrześniu są stabilne. Polacy zdają się nie ulegać wyborczej gorączce, ale patrząc na ich oceny, w Polsce dzieje się dość dobrze" - twierdzi ekspertka Sylwia Bąba w podsumowaniu raportu Kantar.

Zdaniem autorki, w porównaniu do sierpnia, nastroje społeczne kształtują się podobnie, a niektóre wskaźniki nieznacznie się poprawiły, a oceny dotyczące gospodarki zaczęły się znacząco poprawiać od początku 2017 r. 

Badanie nastrojów społecznych Kantar przeprowadził od 6 do 11 września 2019 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1004 osób, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy