Reklama

Deszczowa pogoda w Polsce. W górach może zaskoczyć

Wraca zimowa pogoda. Widać to będzie zwłaszcza w górach, a w szczególności w Karpatach, gdzie według najnowszej prognozy pogody spaść ma około 10 centymetrów śniegu. Opadów białego puchu spodziewać się można także na Dolnym Śląsku. We wtorek niemal w całym kraju przewidywane są opady mieszane deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Jak wynika z prognozy pogody opracowanej przez IMGW, we wtorek 17 stycznia na wschodzie i na południu kraju pojawi się sporo chmur, opady deszczu a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. 

Pogoda. Zima powraca. Śnieg zawita do Polski

- Na terenach podgórskich wystąpią opady śniegu. W Karpatach może spaść ok. 10 cm śniegu. Na zachodzie będzie pogodniej, mniej opadów i przebłyski słońca - przekazała synoptyk Małgorzata Tomczuk. 

Temperatura maksymalna wyniesie we wtorek od jednego stopnia Celsjusza w dolinach górskich, a na nizinach od trzech do siedmiu stopni.

Kiedy nadejdzie zmiana pogody? Sprawdź najlepsze prognozy w serwisie Interii

Reklama

IMGW prognozuje również, że wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Na Pogórzu Karpackim porywy wyniosą do 60 km/h, a w Sudetach do 85 km/h.

Jednak pogoda zaskoczy czymś jeszcze. Michał Kołodziejczyk z portalu "Fani Pogody" prognozuje, że na zachodzie Polski, "w bardziej chwiejnych masach powietrza pogoda może przynieść konwekcję". Nie oznacza to, że możemy spodziewać się wyładowań atmosferycznych, natomiast krótkotrwałe ulewy, śnieżyce, czy nawet opady krupy śnieżnej nie są wykluczone. 

Pogoda. Opady śniegu i ujemne temperatury

W nocy na północy kraju będzie pogodnie, prawie bez opadów, ale na Suwalszczyźnie może padać deszcz ze śniegiem. W południowo-wschodniej części kraju prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Z kolei od Górnego Śląska po Podkarpacie będzie padał deszcz. W Karpatach może spaść do 18 cm śniegu, a na Dolnym Śląsku do pięciu centymetrów.

Temperatura minimalna wyniesie od minus czterech stopni Celsjusza w dolinach górskich oraz na Warmii i Mazurach, na nizinach od minus trzech do zera oraz do jednego stopnia na Wybrzeżu i dwóch na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | IMGW | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy