Reklama

Reklama

Deszcz, śnieg i sztorm na Bałtyku. Prognoza pogody na czwartek

Czwartek będzie pochmurny, z opadami deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Wiatr silny, porywisty. Temperatura od 1 st. C na wschodzie do 7 st. C na zachodzie - przekazała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm. Wiatr w porywach może osiągnąć od 8 do 9 w skali Beauforta.

W czwartek nad Polskę nadejdzie niż, który ściągnie układ frontów atmosferycznych. - Najpierw spodziewamy się wkroczenia od północnego zachodu frontu ciepłego, który przyniesie całkowite zachmurzenie i opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem - powiedziała synoptyk i dodała, że po południu pojawi się front chłodny, który przyniesie opady śniegu.

Tuż przed przejściem tego frontu temperatura może wzrosnąć nawet do 7 st. C nad morzem. - Będzie się to wiązało ze wzrostem prędkości wiatru, który w porywach będzie osiągać do 65 kilometrów na godzinę, a nad morzem nawet do 90 kilometrów na godzinę - powiedziała.

Reklama

Synoptyk IMGW podała, że przechodzenie tego frontu będzie dominowało w nocy z czwartku na piątek, jednak już wcześniej - po południu - da o sobie znać w północno-zachodniej części kraju. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju wyniesie około 1 st. C, a na północnym zachodzie wzrośnie do 7 st. C.

Sztorm na Bałtyku

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku. Obowiązuje ono do wieczora w czwartek. Wiatr w porywach może osiągnąć od 8 do 9 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie meteorologów dotyczy strefy wschodniej strefy brzegowej. Sztorm na Bałtyku może potrwać do godz. 23 w czwartek.

Meteorolodzy prognozują nad morzem wiatr południowo-zachodni do zachodniego, wiejący z prędkością od 6 do 7, w porywach od 8 do 9 w skali Beauforta.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy