Co nam nie odpowiada w partnerach? Wyniki badania
Wydawałoby się, że będąc w związku z daną osobą, akceptujemy ją taką, jaka jest. Tymczasem prawda okazuje się być inna. Wątpliwości rozwiewa badanie przeprowadzone na zlecenie Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.
Zobacz również:
72 procent badanych odpowiada wygląd ich partnerów, uważają, że nie mają nic do poprawy.
Natomiast prawie 15 procent respondentów deklaruje, że obecnie nie ma partnera lub partnerki.
Mężczyźni częściej niż kobiety wskazują, że ich partnerka nie ma nic do poprawy, takiej odpowiedzi udzieliło 72,1 procent ankietowanych. Jest to odsetek zdecydowanie większy niż w wypadku kobiet. Te najchętniej w swoich partnerach poprawiłyby nos i zmarszczki.
Mężczyźni natomiast poddaliby partnerki liposukcji i poprawili biust.
Najmłodsi i najstarsi ankietowani w ponad połowie przypadków wskazują, że ich partner nie ma nic do poprawy (51,8 i 56,7 procent). Prawie ośmiu na dziesięciu respondentów w wieku 45 - 54 lat uważa, że ich partner nie ma nic do poprawy.
Najmniej zastrzeżeń do swoich partnerów mają respondenci z wykształceniem średnim - 73,9 procent. Wśród osób z wykształceniem wyższym ten odsetek wynosi 65,6 procent, a wśród respondentów z wykształceniem zawodowym - 66,8.

Co nam nie odpowiada w partnerach? Wyniki
Wydawałoby się, że będąc w związku z daną osobą, akceptujemy wszystkie jej wady i zalety. Tymczasem prawda okazuje się być inna.




- Możemy to interpretować jako posiadanie niewłaściwego obrazu siebie i zaniżonego poziomu samooceny u Polek. Powołując się na odpowiedzi respondentów, którzy opowiedzieli się za zmianą wyglądu partnera, należy wspomnieć, że wskazali oni głównie zmarszczki, korektę nosa, liposukcję i poprawę biustu jako elementy ciała, które należy poddać zabiegom chirurgicznym. Są to niewielkie modyfikacje, które pokazują ogólne zadowolenie z atrakcyjności partnerów - wyjaśnia psycholog Maria Rotkiel.

Bądź na bieżąco!
Zapraszamy do śledzenia naszego raportu: KLIKNIJ TUTAJ! Pod tym adresem codziennie będziemy publikować kolejne odsłony badania.
Opracowanie: Anna Daraż