Reklama

Reklama

Beata Szydło: Ugrupowanie Pawła Kukiza to "wielka nadzieja i wielka niewiadoma"

"Wielka nadzieja dla wielu Polaków, ale i też wielka niewiadoma" – tak o partii Pawła Kukiza powiedziała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Szydło była pytana przez dziennikarzy o możliwość koalicji PiS z ugrupowaniem Pawła Kukiza po jesiennych wyborach.

- Paweł Kukiz musi przede wszystkim sam przepracować kampanijną lekcję, odpowiedzieć sobie na pytanie, w którym kierunku pójdzie. Na pewno trudno jest dzisiaj powiedzieć jakie będą jego dalsze kroki. Wielka nadzieja dla wielu Polaków, ale i też wielka niewiadoma. Zobaczymy jak to będzie w Sejmie, a wtedy będziemy rozmawiać koalicji - powiedziała Szydło.

Zmiana ordynacji wyborczej

Pod koniec czerwca na spotkaniu zwolenników JOW Kukiz powiedział, że jego priorytetem jest zmiana ordynacji wyborczej, i dlatego bardzo istotne jest teraz dla niego i tworzącego się wokół niego ruchu, wrześniowego referendum, w którym jedno z pytań dotyczy wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. Jak wtedy mówił, o samych powstającym ruchu, będzie mowa po referendum.

Reklama

Największe kłamstwo wyborcze

Kukiz zapowiedział też, że nie będzie ogłaszał programu wyborczego, bo program "to największe kłamstwo wyborcze", a związany z nim ruch "ma cechować transparentność i etyka". Pytany o listy wyborcze powstającego wokół niego ruchu, przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, odpowiedział, że pokaże "twarze z list" wyborczych do końca lipca. Zapowiedział również, że zaprosi na listy wszystkich kandydatów antysystemowych. Dodał, że chce by na listach znaleźli się przede wszystkim młodzi ludzie.

Współpraca z ekspertami

Podczas wtorkowego briefingu Szydło była też proszona o skonkretyzowanie kto miałby znaleźć się w jej zapleczu rządowym. W minioną niedzielę, ostatnim dniu konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach, Szydło na scenie towarzyszyli eksperci pracujący nad programem PiS, tzw. "drużyna ekspertów". Uczestniczyli oni i przygotowywali 13 paneli głównych i 36 specjalistycznych.

- Wszyscy ci eksperci są osobami, które, mam nadzieję, będą z nami współpracowały jeżeli wygramy wybory i będziemy tworzyć rząd. W tej chwili mówienie o jakichkolwiek nazwiskach jest przedwczesne - odpowiedziała Szydło.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy