Reklama

Andrzej Duda zapowiedział szybkie złożenie dwóch projektów ustaw

Obniżenie wieku emerytalnego i podwyższenie kwoty wolnej od podatku - to dwa projekty ustaw, których jak najszybsze złożenie zapowiedział Andrzej Duda.

Prezydent elekt w wywiadzie dla TVP Kraków nie sprecyzował jednak, czy projekty trafią do Sejmu jeszcze przed wyborami. Andrzej Duda ma nadzieję, że propozycje będą gotowe "w najbliższych tygodniach, miesiącach".

- Nie chcę w tej chwili deklarować czy na pewno to będzie przed wyborami, czy też po wyborach, aczkolwiek nie ukrywam, że zależy mi na czasie - tłumaczył prezydent elekt. Przypomniał, że podczas jednej z debat prezydenckich wspomniał, że projekty w sprawie obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku złoży w pierwszym roku swojej kadencji. - Ale chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej - dodał.

Reklama

Andrzej Duda mówił również o kompletowaniu składu swojej kancelarii. - 7 sierpnia wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o kwestie personalne - powiedział prezydent elekt, dodając, że wszystkie funkcje zostały już rozdzielone.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta odbędzie się w przyszły czwartek 6 sierpnia. Ceremonia przed połączonym izbami Sejmu i Senatu rozpocznie się o godzinie 10:00.

INTERIA.PL/TVP Info/ IAR
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy