Reklama

Reklama

Alert RCB dla dziewięciu województw. Silny wiatr i możliwy brak prądu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało wiadomość SMS do mieszkańców dziewięciu województw, w których ostrzega przed silnym wiatrem i możliwych przerwach w dostawach prądu. Porywy wiatru mogą osiągać prędkość 90km/h - informuje RCB.

Alert RCB obowiązuje w nocy z czwartku na piątek, a także w piątek. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje także, aby zabezpieczyć rzeczy, które "porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie".

Ostrzeżenie obowiązuje w dziewięciu województwach - całych albo ich częściach. Powiaty, których dotyczy alert, RCB oznaczyło na mapie czerwonym kolorem.

Przed silnym wiatrem ostrzega również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W komunikacie opublikowanym na Twitterze czytamy: "Dziś ostrzegamy przed: silnym wiatrem (większa część kraju, ostrzeżenie I stopnia) oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi (Sudety, ostrzeżenie II stopnia)"

Reklama

Wkrótce więcej informacji. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy