Reklama

Reklama

SMS o kwarantannie? Uważaj, to podstęp!

Resort zdrowia ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o kwarantannie. "Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu". Dostałeś takiego SMS-a o kwarantannie? Jeśli tak, to stałeś obiektem oszustów.

Fałszywy SMS o kwarantannie

Fałszywy SMS o kwarantannie jest bardzo krótki. "Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie" i tu umieszczony jest link.

Jeśli otrzymasz takiego SMS-a o kwarantannie, uważaj. Nie klikaj w podany link.

Jak ostrzega Ministerstwo Zdrowia wiadomość jest fałszywa. Inspekcja sanitarna, a więc organ, który formalnie nakłada kwarantannę, nigdy nie wysyłała takich SMSów.


SMS od nadawcy "Kwarantanna"

Przed SMSami o kwarantannie ostrzega też sama inspekcja sanitarna. I uczula, by nie otwierać linku podanego w wiadomości.

Reklama

"Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed cyberatakiem" - poinformował w komunikacie rzecznik prasowy GIS Szymon Cienki.

"Przestępcy wysyłają fałszywe SMS-y od nadawcy "Kwarantanna", zawierające informację o nałożeniu na odbiorcę wiadomości rzekomej kwarantanny. Wiadomość zawiera także link prowadzący rzekomo do strony informacyjnej, którego kliknięcie może być niebezpieczne dla urządzenia odbiorcy. Prosimy o nieklikanie w załączony link i usunięcie wiadomości z telefonu" - czytamy w komunikacie.

Oszuści podszywający się po inspekcję sanitarną starają się w ten sposób wyłudzić dane osobowe.

Czytaj też: Mieli "złośliwie przeszkadzać we mszy świętej". Sprawa w sądzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne