Reklama

Reklama

Zwłoki dzieci w walizkach. Podejrzana w rękach służb

Służby odnalazły kobietę podejrzaną o zamordowanie dzieci, których ciała odnaleziono w walizkach w Nowej Zelandii. Jak informuje policja, osoba uznawana za matkę dzieci została zatrzymana na terenie Korei Południowej.

Jak wynika z informacji agencji Yonhap, obywatelka Nowej Zelandii po 40. roku życia, urodzona w Korei Południowej, została zatrzymana w mieszkaniu w mieście Ulsan, około 300 km na południowy wschód od Seulu.

Korea południowa. Zwłoki dzieci w walizkach. Znaleziono matkę

Według agencji śledczy sądzą, że zatrzymana kobieta jest matką zabitych dzieci, którą władze Nowej Zelandii podejrzewają o morderstwo.

Tym samym potwierdzono informacje stacji CNN z końca sierpnia. Wówczas policja z Seulu przekazała, że poszukiwana kobieta może znajdować się na terytorium Korei Południowej. 

Z informacji uzyskanych przez amerykańską stację wynika, że kobieta przyleciała do Korei Południowej w 2018 r. Od tego momentu miała nie opuszczać terytorium kraju.

Reklama

Korea Południowa nie otworzyła własnego śledztwa w sprawie, ale współpracuje z policją z Nowej Zelandii przez Interpol. 

Zwłoki dzieci w walizkach wylicytowanych na aukcji

O sprawie informowaliśmy w połowie sierpnia. Zwłoki dzieci znaleziono w walizkach zakupionych na aukcji przez mieszkańca Auckland. Zginęły prawdopodobnie w 2018 roku, gdy miały siedem i dziesięć lat.

Mieszkańcy domu, którzy odkryli szczątki, mieli być "bardzo przygnębieni tym odkryciem" i poprosili o zachowanie prywatności.

Policja przekaże zatrzymaną kobietę seulskiej prokuraturze, a sąd w Seulu zdecyduje w sprawie jej ekstradycji - podała południowokoreańska agencja.

Policja zapewnia, że rodzina, która kupiła walizki, nie ma nic wspólnego ze śmiercią dzieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy