Reklama

Zamach w meczecie w Afganistanie. Są zabici i ranni

W wyniku zamachu bombowego na północy Afganistanu zginęło co najmniej 10 osób, 40 zostało rannych - poinformowała agencja Associated Press, powołując się na dyrektora miejscowego szpitala. Wcześniej doszło do zamachu w Kabulu.

Atak został przeprowadzony na szyicki meczet w mieście Mazar-i-Szarif. Wcześniej, w czwartek agencja Associated Press przekazała, że co najmniej dwoje dzieci odniosło obrażenia w wyniku wybuchu bomby w stolicy Afganistanu Kabulu

Według rzecznika kabulskiej policji Chalida Zadrana atak miał miejsce w szyickiej części miasta. Dwa dni wcześniej w tej samej okolicy doszło do szeregu eksplozji w szkołach. W wyniku zamachów zginęło co najmniej sześć osób, głównie dzieci, a 17 zostało rannych.

Seria ataków terrorystycznych

Poprzednie tego rodzaju ataki terrorystyczne (wymierzone w instytucje edukacyjne) w Afganistanie były przeprowadzane przez skonfliktowany z talibami lokalny odłam Państwa Islamskiego, tzw. Prowincję Chorasan. W maju 2021 roku, trzy miesiące przed opanowaniem Kabulu przez talibów, ponad 60 dzieci zginęło w zamachu przeprowadzonym przez to ugrupowanie w szyickiej części stolicy.

Reklama

Liczące ponad pół miliona mieszkańców (głównie narodowości tadżyckiej) Mazar-i-Szarif to największe miasto w północnym Afganistanie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Afganistan | zamach terrorystyczny | atak bombowy | Bomba

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy