Reklama

Założył nazistowski mundur na 21. urodziny. Polityk przyznał się po latach

Dominic Perrottet, premier położonej w Australii Nowej Południowej Walii, po 20 latach przyznał się do noszenia nazistowskiego munduru - poinformował dziennik "Sydney Morning Herald". Polityk oświadczył, że "w tym wieku do końca nie rozumiał znaczenia tego munduru".

Dominic Perrottet przyznał się do noszenia w dniu swoich 21. urodzin nazistowskiego munduru po tym, gdy sprawa została podniesiona przez jednego z członków jego gabinetu. Premier w opublikowanym w sieci nagraniu zaznaczył, że był to błąd, którego żałuje i się wstydzi.

- Głęboko wstydzę się tego, co zrobiłem, i naprawdę jest mi przykro z powodu zranienia i bólu, jakie spowoduje to ludziom w całym naszym stanie, a w szczególności członkom społeczności żydowskiej, ocalałych z Holokaustu, weteranów i ich rodzin - stwierdził Perrottet.

Reklama

- W tym wieku nie rozumiałem do końca znaczenia tego munduru, to była głupia decyzja i fatalny błąd bezrefleksyjnego 21-latka - oświadczył polityk.

Jak podaje "Sydney Morning Herald", rodzice Perrotteta, którzy byli na imprezie, rozmawiali z nim o tym następnego dnia, tłumacząc, że to złe i nieczułe.

Nowa Południowa Walia: Premier wyraził "szczerą skruchę"

David Ossip, przewodniczący społeczności żydowskiej Nowej Południowej Walii - najbardziej zaludnionego stanu Australii - powiedział w czwartek, że premier skontaktował się z nim przed publicznym przyznaniem się do noszenia nazistowskiej symboliki, by "wyrazić swoją szczerą skruchę z powodu decyzji podjętej w czasach młodzieńczych".

- Premier był i nadal jest przyjacielem społeczności żydowskiej - dodał Ossip. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Australia | nazistowski mundur | Dominic Perrottet

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy