Reklama

Wspólne ćwiczenia Rosja - Białoruś. Jest komunikat

Jak informuje agencja Reutera, powołując się na Ministerstwo Obrony Białorusi, od 16 stycznia do 1 lutego będą trwały wspólne ćwiczenia lotnicze z Federacją Rosyjską.

 Komunikat o wspólnych ćwiczeniach wojsk sił powietrznych Rosji i Białorusi poinformowano w niedzielę 8 stycznia po południu.

Agencja Reutera powołuje się na komunikat Ministerstwa Obrony Białorusi. "Rosja i Białoruś przeprowadzą wspólne ćwiczenia dywizji lotniczych, wchodzących w skład regionalnego zgrupowania wojsk obu krajów" - czytamy w cytowanym przez agencję komunikacie. 

Termin przeprowadzenia wspólnych ćwiczeń Rosji i Białorusi wyznaczono na okres od 16 stycznia do 1 lutego.

Jak poinformował w mediach społecznościowych Paweł Łatuszka, białoruski opozycjonista, na Białoruś przybyły rosyjskie śmigłowce Mi-8 i Mi-24. 

Reklama

Czytaj też: Ostrzelali rosyjskich żołnierzy. "Poległo kilkudziesięciu"

Białoruś - Rosja. Wspólne ćwiczenia lotnicze

Reuters już wcześniej informował o możliwych ćwiczeniach sił powietrznych obu krajów. "Białoruś przygotowuje się do wspólnych ćwiczeń sił powietrznych z Rosją" - podano w czwartek 5 stycznia agencja Reutera, powołując się na oświadczenie resortu obrony w Mińsku.

"Na Białoruś nadal przybywać będzie personel sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, uzbrojenie, sprzęt wojskowy i specjalny" - głosił komunikat resortu.

Doniesienia o wspólnych ćwiczeniach sił powietrznych napłynęły w czasie, gdy władze ukraińskie i eksperci zachodni nadal uznają za realny scenariusz ataku na Ukrainę z terytorium Białorusi. Ocenia się przy tym, że atak taki nie nastąpi raczej w najbliższych miesiącach. 

Białoruś wspiera Rosję w wojnie, udostępniając jej swoje terytorium i lotniska. Według mediów niezależnych przekazuje też Rosji amunicję i sprzęt wojskowy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Białoruś | ćwiczenia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy