Reklama

Reklama

Włochy: Zajęto majątek mafii z Kalabrii o wartości 2 miliardów euro

Włoski wymiar sprawiedliwości dokonał w środę rekordowej konfiskaty majątku mafii w o wartości 2 miliardów euro. Mienie odebrano gangom mafii z Kalabrii o nazwie 'ndrangheta, które kontrolowały hazard w internecie. 41 osób zostało zatrzymanych.

Oddziały karabinierów, Gwardii Finansowej i policji zajęły na wniosek prokuratury do walki z mafią z miasta Reggio Calabria na południu Włoch 56 firm i spółek, założonych zarówno we Włoszech, jak i za granicą, a ponadto 82 strony internetowe specjalizujące się w przyjmowaniu zakładów i grach hazardowych.

Przeszukań, konfiskat i aresztowań dokonano na terytorium niemal całego kraju.

Komentując tę bezprecedensową operację krajowy prokurator do walki z mafią Franco Roberti oświadczył, że internetowy hazard to preferowany przez 'ndranghetę mechanizm prania brudnych pieniędzy pochodzących z przemytu i handlu narkotykami. Kalabryjska mafia, uważana za najpotężniejszą we Włoszech, kontroluje ogromną część światowego handlu narkotykami.

Reklama

Jak zauważają komentatorzy, skala procederu uprawianego w sieci przez gangi przestępczości zorganizowanej dowodzi, że konieczne jest zaostrzenie prawa dotyczącego tej coraz popularniejszej formy hazardu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje