Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Przez ponad 70 lat jeździł bez prawa jazdy

Policjanci z hrabstwa Nottinghamshire w środkowej Anglii zatrzymali do kontroli samochód prowadzony przez starszego mężczyznę. Okazało się, że senior od 70 lat jeździł bez prawa jazdy i ubezpieczenia. Było to możliwe, bo do tej pory nie został jeszcze nigdy zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło w miasteczku Bulwell. Podczas patrolu policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Mini Cooper.

Wielka Brytania. 70-lat za kółkiem bez prawa jazdy

W trakcie interwencji okazało się, że urodzony w 1938 roku mężczyzna, nie ma prawa jazdy. Senior przyznał się, że nigdy nie wyrobił uprawnień, mimo że jeździ od 12. roku życia. Oznacza to, że jeździł bez prawa jazdy od ponad 70 lat. Co więcej, nigdy nie miał również ubezpieczenia. 

 "Nie możemy do końca uwierzyć w to, co się wydarzyło" - poinformowała policja na Facebooku. 

Jak to więc możliwe, że mężczyzna od ponad siedmiu dekad poruszał się nielegalnie po brytyjskich drogach? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Okazało się, że mimo braku uprawnień, mężczyzna jeździł bardzo ostrożnie i nigdy wcześniej nie został zatrzymany przez policję. 

Reklama

"Na szczęście nigdy nie spowodował wypadku, nie miał żadnej kolizji i nigdy nie spowodował strat finansowych w wyniku stłuczki" - wyjaśnili policjanci.

Policja nie poinformowała jakie konsekwencje czekają starszego mężczyznę za złamanie przepisów.   

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy