Reklama

USA: Półnaga kobieta wbiegła do kościoła. Zniszczyła figurę Jezusa

Kobieta bez bluzki, stanika i butów wbiegła do katolickiego kościoła w Fargo w Północnej Dakocie. Przewróciła roślinę w doniczce, a chwilę później oderwała figurę Jezusa od ściany i roztrzaskała ją o podłogę. By zatrzymać kobietę konieczna okazała się pomoc policji.

Policja z Fargo odebrała zgłoszenie o dewastowaniu kościoła ok. godz. 18:30 we wtorek. Sprawczynią awantury miała być półnaga kobieta.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zobaczyli podejrzaną biegającą po ulicy. Podczas zatrzymania kontakt z nią był utrudniony, policjanci podejrzewali, że może być pod wpływem narkotyków.

Sprawczyni znana policji. Zaatakowała personel szpitala

Zatrzymana to 35-letnia Brittney Marie Reynolds. Jest znana policji - w przeszłości wydano za nią nakaz aresztowania za atak na personel szpitala w Fargo.

Zobacz też: Hiszpania. Atak mieczem samurajskim w mieście Algeciras

Reklama

Dowodem obciążającym kobietę okazało się nagranie z kościelnego monitoringu, na którym widać moment ataku. Proboszcz przekazał materiały policji.

Według przedstawicieli kościoła straty wyniosły ok. 11,5 tys. dolarów. Reynolds trafiła do aresztu, w środę usłyszała zarzuty. W przypadku uznania ją za winną może zostać skazana na maksymalnie 10 lat więzienia i 20 tys. dolarów grzywny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kościół | Jezus | USA | Kościół katolicki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy