Reklama

Reklama

USA: Matka zabijała dzieci w płonącym domu. Stanęła przed sądem

Dwoje dzieci, 9-miesięczne i 3-letnie, zginęły na miejscu, a kolejne - 5-letnie - zmarło w szpitalu. Śmiertelnie raniła je ich własna matka. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że po rodzinnej kłótni 40-letnia Darlene Brister najpierw wywołała pożar w rodzinnym domu, a następnie próbowała zamordować wszystkie dzieci znajdujące się w środku.

Służby hrabstwa Paulding odebrały zgłoszenie o awanturze domowej po godz. 21 w piątek czasu lokalnego. Jednocześnie zgłoszono, że w tym samym budynku wybuchł pożar. Gdy policja i straż pożarna pojawiły się na miejscu, zdano sobie sprawę, że Darlene Brister próbuje zabić siedmioro swoich dzieci.

Na miejscu zginęło dwoje najmłodszych dzieci. Z kolei te w wieku 5, 9 i 11 lat trafiły do szpitala. Kilka godzin później 5-letnie dziecko zmarło w wyniku odniesionych obrażeń. Lokalne media podają, że 9-letnie jest w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Reklama

Najstarsze dzieci - w wieku 14 i 16 lat - nie odniosły obrażeń. Sąsiedzi twierdzą, że dzieci ratowały się skacząc z okien.

Kobieta została zatrzymana przez policję, usłyszała zarzut zabójstwa. W poniedziałek sąd nie zgodził się na wyznaczenie kaucji. Darlene Brister poprosiła o obrońcę z urzędu.

Kobieta chorowała na depresję. "Nie wytrzymała"

Fox 5 Atlanta rozmawiała z ojcem dzieci Rickym Bristerem. Wyznał, że jego żona walczyła z depresją przez 17 ostatnich lat.

Zobacz też: USA. Floryda: Dwulatek zastrzelił ojca z niezabezpieczonej broni

- W pewnym momencie coś ją zabolało. Nie wytrzymała - mówił. Jednocześnie podkreślał, że jako chrześcijanin prosi o współczucie i wybaczenie.

Roztrzęsiony mężczyzna przyznał, że pożar pochłonął cały dobytek rodziny. - Potrzebujemy dachu nad głową. Moje dzieci nie mają butów i ubrań - mówił dziennikarzom. Pokrzywdzonym próbują pomagać sąsiedzi, którzy założyli internetową zbiórkę. Pieniądze mają pokryć koszty pogrzebu i zakup podstawowych produktów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy