Ukraińska armia: Separatyści kłamią

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Prorosyjscy separatyści kłamią, mówiąc o wycofaniu z linii walk z siłami rządowymi Ukrainy broni kalibru poniżej 100 mm - uznało w niedzielę dowództwo armii w Kijowie w reakcji na oświadczenia bojowników o jednostronnym wycofaniu takiego uzbrojenia.

W Doniecku wciąż trwają walki
W Doniecku wciąż trwają walkiAFP

Dowództwo poinformowało, że pozycje ukraińskich wojsk były tego dnia atakowane nie tylko z broni kalibru poniżej 100 mm, ale i z dział 122 i 152-milimetrowych. Ich używania zakazują porozumienia o zawieszeniu broni, zawarte w lutym w Mińsku na Białorusi.

W nocy z soboty na niedzielę separatyści ostrzelali dzielnice mieszkalne Doniecka, zabijając co najmniej jedną osobę cywilną - podały regionalne media. W ciągu ostatniej doby w starciach zginął jeden ukraiński żołnierz, a siedmiu innych zostało rannych - przekazała armia.

Separatyści zadeklarowali, że wywiozą z frontu broń kalibru poniżej 100 mm w sobotę. Poinformowali, że podjęli taką decyzję w ramach realizacji mińskich porozumień, jednak podkreślili, że uzbrojenie to musi pozostać w miejscach, gdzie toczą się najcięższe walki.

Dowództwo wojsk ukraińskich uznało, że te informacje nie odpowiadają prawdzie i nazwało je prowokacją. "Robią to po to, by ukryć swoje zbrodnie" - oświadczył generał Andrij Taran, przedstawiciel Ukrainy we wspólnym z Rosją Centrum Kontroli i Koordynacji ds. sytuacji na wschodniej Ukrainie.

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Przejdź na