Reklama

Szkocja: Statek przewrócił się w Edynburgu. Ponad 30 osób rannych

35 osób zostało rannych po przechyleniu się statku w stoczni w Edynburgu - podało BBC. Do zdarzenia doszło w suchym doku na skutek silnego wiatru. Statek badawczy Pertel nie był używany od 2020 roku.

Według policji w Edynburgu, do incydentu doszło przed godziną 8:30 lokalnego czasu. Po zdarzeniu 23 osoby trafiły do szpitala. Pozostali ranni otrzymali pomoc na miejscu.

Szkocja: Wypadek w stoczni

Na miejsce wezwanych zostało 12 karetek, śmigłowiec pogotowia, a także trzy pojazdy do transportowania pacjentów. W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania przedstawiające zdarzenie. Jak można zobaczyć, statek badawczy Pertel był przechylony pod kątem 45 stopni

Najprawdopodobniej incydent miał miejsce z powodu złego zamocowania statku, które ujawniło się podczas silniejszego wiatru

Reklama

Stowarzyszenie Żeglarzy poinformowało, że wspiera osoby, które ucierpiały podczas zdarzenia. "Nasze myśli i modlitwy są ze wszystkimi dotkniętymi dzisiejszym porannym wypadkiem. Niestety, wiele osób jest poważnie rannych" - cytowało BBC. 

CNN podało, że statek badawczy Pertel ma 76 metrów długości, waży 3000 ton i został sfinansowany przez założyciela Microsoft Paula Allena. Pertel zyskał światową sławę po odkryciu zaginionych statków z okresu II wojny światowej. Statek od 2020 roku nie był używany. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Szkocja | Edynburg | statek | wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy