Reklama

Staruszek pracował na kasie. Użytkownik TikToka zebrał dla niego 100 tys. dolarów

Ponad 100 tys. dolarów trafiło do Warrena "Butcha" Mariona, 82-etniego weterana amerykańskiej marynarki wojennej za sprawą zbiórki zorganizowanej przez influencera z TikToka Rory'a McCarty'ego. Mimo że Marion ma emeryturę, do tej pory musiał pracować w sklepie na kasie, żeby związać koniec z końcem. McCarty poznał jego historię podczas zakupów w supermarkecie sieci Walmart. To spotkanie odmieniło los staruszka.

"Chciałem pomóc temu weteranowi marynarki wojennej przeżyć resztę swoich lat, żeby mógł podróżować i zobaczyć swoje dzieci na Florydzie" - pisał McCarty na platformie GoFundMe, na której zorganizował zbiórkę.

Wizyta w sklepie odmieniła los Mariona

82-latek z Cumberland w stanie Maryland wiele lat temu przeszedł na emeryturę z General Motors. Świadczenie, jakie otrzymywał, nie wystarczało na godne życie. Marion musiał dorabiać na kasie, pracując po 30 godzin tygodniowo.

Influencer zainteresował się Warrenem podczas zakupów w Walmarcie. Kiedy spotkał ciężko pracującego na kasie staruszka, postanowił poznać jego historię. Ta poruszyła go na tyle, że zorganizował pomoc.

Reklama

Influencer ruszył z pomocą

MacCarty zwrócił się do swoich 277 tysięcy obserwujących i założył zbiórkę na GoFoudMe. Następnie opublikował na TikToku nagranie, na którym Warren przerzuca zjeżdżające z taśmy produkty. Krótki film szybko zaczął podbijać sieć, został wyświetlony ponad trzy miliony razy. 

Akcja zyskała na popularności, co zaowocowało zebraniem w sumie ponad 120 tys. dolarów, z których 108 trafiło w ręce 82-latka. Po przyjęciu czeku, mógł złożyć wypowiedzenie w pracy. Na spokojną emeryturę dla Warrena zrzuciło się ponad 5 tys. osób.

Marion wyznał, że dzięki pomocy jaką otrzymał ma zamiar spłacić rachunki i udać się na Florydę do swoich córek i wnucząt, których nie widział od kilku lat. 

Chcesz skomentować artykuł? Zrobisz to na Facebooku! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zbiórka | Warren Butch Marion | Roy McCarty | sklep | praca | emeryci | USA | influencer

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy