Reklama

Rosja wystrzeliła dwa pociski hipersoniczne. Ćwiczenia na Morzu Japońskim

Rosja wystrzeliła pociski hipersoniczne Moskit na wodach Morza Japońskiego - podało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej w czwartek. Jak przekazano, podczas ćwiczeń dwa okręty przeprowadziły wspólny na oddalony o 100 kilometrów cel.

"Na wodach Morza Japońskiego okręty rakietowe wystrzeliły pociski manewrujące Moskit w ataku na pozorowanego przeciwnika na morzu" - podano w komunikacie w serwisie Telegram.

Ćwiczenia Rosjan na wodach Morza Japońskiego

Ministerstwo obrony powiadomiło, że wspólny atak został przeprowadzony przez dwa okręty. Ich celem była "tarcza, która stwarzała pozory okrętu wojennego wroga".

Reklama

"Cel, który oddalony był około 100 kilometrów, został trafiony przy pomocy dwóch pocisków manewrujących Moskit" - dodano. 

Rosjanie zamieścili nagranie z przeprowadzanych ćwiczeń. Nie podano jednak informacji, kiedy ćwiczenia zostały przeprowadzone. 

"Planowy patrol" w czasie wizyty Kishidy w Kijowie

Jak podała agencja Reutera, pociski zostały wystrzelone tydzień po tym, gdy dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-95MS latały przez ponad siedem godzin nad Morzem Japońskim

Według informacji przekazywanych przez media był to "planowany patrol". W czasie "patrolu" premier Japonii Fumio Kishida przybył do Kijowa, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim

Pociski hipersoniczne Moskit pochodzenia radzieckiego zdolne są do niszczenia celów na odległość 120 kilometrów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | ćwiczenia wojsk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy