Reklama

Putin rozmawiał z Macronem. "Nie wykluczono osobistego spotkania"

Prezydenci Francji i Rosji - Emmanuel Macron i Władimir Putin odbyli w poniedziałek drugą w ciągu czterech dni rozmowę telefoniczną. Przywódcy poruszyli temat napięć wokół Ukrainy i gwarancji bezpieczeństwa dla Moskwy. Prezydenci nie wykluczyli możliwości osobistego spotkania.

"Kontynuowana wymiana poglądów dotyczyła sytuacji wokół Ukrainy i kwestii dotyczących zapewnienia Rosji długoterminowych, prawnie wiążących gwarancji bezpieczeństwa" - przekazał Kreml w komunikacie cytowanym przez agencję AFP.

"Ta wymiana zdań jest następstwem rozmów prezydenta Francji z jego odpowiednikami z Rosji i Ukrainy w piątek, 28 stycznia i wpisuje się w tę samą logikę deeskalacji" - poinformował Pałac Elizejski.

Możliwe spotkanie Putina i Macrona

Macron i Putin zgodzili się pozostawać w kontakcie telefonicznym oraz zbadać możliwości osobistego spotkania - podała strona rosyjska.

Reklama

Z kolei przedstawiciel służb prasowych Macrona przekazał, że przywódcy nie wykluczyli możliwości osobistego spotkania, ale nie ustalono jeszcze żadnej konkretnej daty.

Obaj prezydenci zgodzili się, że zamierzają kontynuować prowadzony w formacie normandzkim (Rosja, Ukraina, Francja, Niemcy) dialog na rzecz realizacji porozumień mińskich dotyczących konfliktu w Donbasie. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w Paryżu 26 stycznia, kolejne zaplanowane jest na luty w Berlinie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Emmanuelle Macron | Władimir Putin | Rosja | Francja | kryzys na Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy