Proces Wesołowskiego. "Kościół w Polsce ma pełne zaufanie do sądu"

Aktualizacja
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Biuro prasowe Episkopatu podkreśla, że Kościół rzymskokatolicki w Polsce ma pełne zaufanie do Trybunału Karnego Państwa Watykańskiego.

Biskupi wydali specjalny komunikat
Biskupi wydali specjalny komunikatEast News

W specjalnym komunikacie wydanym nad ranem przed rozpoczęciem procesu Józefa Wesołowskiego, biuro zwraca uwagę, że choć Kościół w Polsce nie jest stroną tego procesu, jest nim żywo zainteresowany.Józef Wesołowski, były arcybiskup i nuncjusz apostolski na Dominikanie, jest oskarżany o pedofilię i posiadanie dziecięcej pornografii. Watykan usunął go z kapłaństwa, a teraz rozpoczyna jego proces karny."Tylko zdecydowana postawa w walce z pedofilią pomoże Kościołowi skutecznie chronić dzieci i młodzież" - napisano komunikacie biura prasowego.

Episkopat wyraża współczucie tym, których ta sytuacja dotknęła i dodaje, że zdecydowane kroki pomogą Kościołowi w leczeniu ran i skutków zgorszenia.

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Przejdź na