Reklama

Premier Słowenii popiera zniesienie unijnych sankcji wobec Rosji

Premier Słowenii Miro Cerar, który przyjął w poniedziałek prezydenta Rosji Władimira Putina, powiedział, że jest zwolennikiem zniesienia unijnych sankcji wobec Rosji, ponieważ są one szkodliwe dla wszystkich stron - podała agencja STA.

Cerar podkreślił jednak, że jego kraj w pełni popiera terytorialną integralność Ukrainy i szanuje zawieszenie broni między stronami ukraińskiego konfliktu, które zostało wynegocjowane w lutym.

"Słowenia chciałaby zniesienia sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską, jako że szkodzą one wymianie handlowej między naszymi krajami" - powiedział Cerar.

"Ponieważ to UE jako pierwsza wprowadziła sankcje wobec Rosji, więc mamy nadzieję, że to ona pierwsza je zawiesi. Sankcje nie stanowią rozwiązania problemów" - odparł rosyjski prezydent.

Reklama

Oficjalna wizyta Putina w Lublanie, to jego pierwsza podróż do państwa unijnego od początku kryzysu na Ukrainie.

Cerar zapewnił Putina, że w UE będzie "bronił stanowiska Słowenii" w sprawie sankcji, podkreślił jednak, że "jest to decyzja, która jest w gestii całej unijnej wspólnoty".

Obaj politycy uznali, że spadek wymiany handlowej między ich krajami jest nie tylko pochodną sankcji, lecz wynika również ze spadku cen ropy i gazu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy