Reklama

Reklama

Premier Nowej Zelandii odwołała ślub z powodu pandemii

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern przekazała, że odwołała swój ślub w związku z wprowadzonymi w kraju restrykcjami. - Dołączyłam do wielu innych Nowozelandczyków, którzy mieli podobne doświadczenia - powiedziała. W kraju stwierdzono 15 104 zakażenia i 52 zgony.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern poinformowała w niedzielę, że ze względu na nowe ograniczenia pandemiczne, przyjęte przez jej rząd, została zmuszona do przełożenia swojego ślubu.

Data ceremonii nie została jeszcze ustalona, ale jak pisze agencja AFP, w Nowej Zelandii oczekiwano, że premier wyjdzie za mąż w najbliższych tygodniach.

- Mojego ślubu teraz nie będzie - powiedziała, odwołując się do nowych restrykcji, wśród których jest wprowadzenie limitu osób na przyjęciach do 100.

Koronawirus. Ograniczenia w Nowej Zelandii

- Właśnie dołączyłam do wielu innych Nowozelandczyków, którzy mieli podobne doświadczenia z powodu pandemii i przepraszam każdego, kto ma do czynienia z takim scenariuszem - dodała.

Reklama

Nowe ograniczenia w Nowej Zelandii obowiązują od niedzieli, a do ich wprowadzenia przyczyniło się wykrycie w jednej rodzinie dziewięciu przypadków zakażenia wariantem Omikron. Rodzina ta podróżowała między kilkoma miastami, w wśród personelu pokładowego samolotu, którym leciała, także wykryto zakażenia koronawirusem. Restrykcje mają obowiązywać co najmniej do końca przyszłego miesiąca.

Długoletnim towarzyszem premier Ardern jest Clarke Gayford.

- Takie jest życie - mówiła szefowa rządu. - Nie różnię się od tysięcy innych Nowozelandczyków, którzy doświadczyli o wiele bardziej tragicznych sytuacji z powodu pandemii, w tym tej szczególnie bolesnej, gdy nie mogą być z bliskimi, którzy są poważnie chorzy - dodała. 

W Nowej Zelandii do tej pory stwierdzono 15 104 zakażeń i 52 zgony. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL