Reklama

Papież Franciszek odwołał spotkanie z kardynałami. Powodem problemy ze zdrowiem

Nasilają się problemy zdrowotne 85-letniego papieża. Jak poinformował Watykan, Franciszek odwołał zaplanowane na dziś spotkanie z kardynałami. Powodem jest silny ból w kolanie.

"Z powodu bólu w kolanie, zgodnie z zaleceniami lekarskimi, papież Franciszek przerwał zaplanowane na dziś działania, w tym udział w pracach Radzie Kardynałów, której kolejna sesja odbywa się w tych dniach" - poinformował dyrektor Watykańskiego Biura Prasowego, Matteo Bruni. Jego wypowiedź cytuje Katolicka Agencja Informacyjna. 

Od kilku tygodni papież zmaga się z bólem w prawym kolanie. Jak wskazuje KAI, według obserwacji ekspertów obecnie nie wydaje się możliwe rozwiązanie chirurgiczne, między innymi dlatego, że ta droga mogłaby prowadzić do innych, równie drażliwych problemów. 

ReklamaPapież Franciszek. Ból kolana coraz bardziej dokuczliwy

Sam Franciszek swoje dolegliwości żartobliwie określił mianem "choroby zakonnic". "Choroba ta była kiedyś tak nazywana, ponieważ zakonnice modliły się tak bardzo na kolanach, że od tego chorowały" - mówił na marginesie poniedziałkowej audiencji w Watykanie. "Ale to się uleczy" - dodał. 

Według specjalistów, których cytuje KAI, obecnie najlepszym i najbardziej odpowiednim rozwiązaniem dla papieża byłby okres znacznego odpoczynku, zwłaszcza jeśli chodzi o chodzenie.

W ostatnim czasie Franciszek coraz częściej uczestniczył w różnego rodzaju wydarzeniach jedynie w pozycji siedzącej, nie mógł też przewodniczyć niektórym ważnym celebracjom mszalnym.

Zobacz też: Papież Franciszek: W swoim życiu doświadczyłem trzech covidów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ​Papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy