Reklama

Reklama

Papież Franciszek cierpi na "chorobę zakonnic"

Papież Franciszek stwierdził żartobliwie, że cierpi na "chorobę zakonnic". Określił tak swój silny ból kolana, z którym zmaga się w związku z zerwaniem więzadła.

Od stycznia 85-letni Franciszek cierpi na silny ból prawego kolana. W ubiegłym tygodniu - jak przypomina Katolicka Agencja Informacyjna - papież wyjaśnił, że dolegliwości są wynikiem zerwania więzadła. Ponadto Franciszek choruje na rwę kulszową.

Podczas poniedziałkowej audiencji w Watykanie papież odniósł się ponownie do swoich dolegliwości. Ból kolana nazwał "chorobą zakonnic". "Choroba ta była kiedyś tak nazywana, ponieważ zakonnice modliły się tak bardzo na kolanach, że od tego chorowały" - wyjaśnił. "Ale to się uleczy" - dodał. Jego wypowiedź cytuje KAI. 

Reklama

Stan zdrowia papieża Franciszka

W związku z bólem kolana i rwą kulszową w ostatnich miesiącach papież coraz częściej uczestniczył w różnego rodzaju wydarzeniach jedynie w pozycji siedzącej, nie mógł też przewodniczyć niektórym ważnym celebracjom mszalnym - przypomina KAI. W piątek ze względu badania lekarskie odwołano wszystkie spotkania Franciszka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy