Reklama

Reklama

Niemcy: Ponad 100 dzieci odesłanych do domu z powodu choroby

Jedna ze szkół podstawowych w Dreźnie musiała odesłać do domu prawie jedną trzecią uczniów. Ponad 100 dzieci cierpiało na nudności i biegunkę. Niemieckie media podają, że przyczyna zachorowań wciąż jest niejasna.

Niemieckie media informują o sytuacji, jaka miała miejsce w jednej ze szkół podstawowych w Dreźnie. Ponad 100 uczniów zachorowało na biegunkę i nudności. 

Jak poinformowała administracja miasta, w środę i czwartek zgłoszono 105 dzieci i sześciu nauczycieli z chorobami przewodu pokarmowego. Wszystkie przypadki dotyczą 32. szkoły podstawowej "Sieben Schwaben", do której uczęszcza około 370 uczniów.

Ponad chorych 100 dzieci. Przyczyna nieznana

Przyczyna zachorowań wciąż nie jest znana. Pobrano próbki kału od wybranych pacjentów oraz od pracowników dystrybucji żywności w szkole. Wyniki spodziewane są w nadchodzącym tygodniu. Badanami zajmuje się Urząd Weterynarii i Kontroli Żywności.

Reklama

W ten piątek cała szkoła została zdezynfekowana. Szef wydziału zdrowia Frank Bauer przekazał, że dostawcy żywności, który zaopatruje szkołę, został przebadany. 

Zobacz także: 15 stopni w szkole. Zdesperowani rodzice robią zbiórkę na ogrzewanie

Reklama

Reklama

Reklama