Reklama

Reklama

Nie żyje David Sassoli. Szef Europarlamentu miał 65 lat

David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek - przekazał jego rzecznik Roberto Cuillo. Polityk trafił do szpitala 26 grudnia ze względu "na poważne powikłania z powodu dysfunkcji układu odpornościowego". Miał 65 lat.

Jak dodał Cuillo, David Sassoli zmarł o godzinie 1:15 w nocy w szpitalu we włoskim Aviano. Przekazał również, że pogrzeb odbędzie w piątek 14 stycznia o godz. 12 w Bazylice Matki Bożej Anielskiej i Męczenników w Rzymie. 

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego trafił pod opiekę lekarzy 26 grudnia. Jego rzecznik poinformował o tym w poniedziałek, dodając, że wszystkie aktywności Sassolego zostały odwołane.

Sassoli szefował Europarlamentem od 2019 roku. We wrześniu zeszłego roku trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc. Nie było ono wywołane przez COVID-19. W przeszłości cierpiał też na białaczkę.

Reklama

65-letni Sassoli został wybrany na stanowisko szefa PE w 2019 r. W grudniu ub. r. ogłosił, że nie będzie ubiegał się o ponowny wybór na to stanowisko. Jak wyjaśniał, nie chciał "podzielić proeuropejskiej większości".

David Sassoli - dziennikarz, który wszedł do polityki. Jego życiorys

David Sassoli - z pochodzenia Włoch - urodził się w 1956 roku. Był absolwentem Uniwersytetu Florenckiego, gdzie studiował nauki polityczne. W połowie lat 80. zajął się dziennikarstwem; pracował w piśmie "Il Giorno", a później w telewizji RAI. Prowadził m.in. główne wydanie dziennika informacyjnego TG1. 

W 2009 roku z powodzeniem wystartował do Parlamentu Europejskiego. Mandat odnawiał w 2014 i 2019 roku. Sassoli w maju 2022 roku skończyłby 66 lat.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama