Reklama

Napisy obrażające Kim Dzong Una. "Ludzie umierają z głodu z twojego powodu"

"Kim Dzong Un, ty s...u! Ludzie umierają z głodu z twojego powodu" - głoszą napisy, które odkryto pod koniec grudnia na zewnątrz budynku w dzielnicy Pyongchon w Pjongjangu. Napisy ujawniono w czasie, kiedy w mieście odbywało się Czwarte Plenarne Posiedzenie Ósmego Komitetu Centralnego rządzącej Partii Robotniczej Korei.

Wulgarne napisy miał odkryć mieszkaniec dzielnicy Pyongchon w Pjongjangu, 22 grudnia nad ranem, kiedy mężczyzna patrolował okolice - podaje serwis Daily NK.

Hasła pozostawione na zewnętrz budynku krytykowały przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una. Napisy brzmiały: "Kim Dzong Un, ty s...u! Ludzie umierają z głodu z twojego powodu".

Sprawę bada policja i Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwa

Zgodnie z protokołem sprawa została przekazana lokalnym służbom bezpieczeństwa, które z kolei poinformowały wyższe struktury, aż do Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego. Resort oraz władze lokalne zamknęły obszar, gdzie znaleziono napisy i usunęły hasła.

Reklama

Jak przypomina serwis Daily NK, Korea Północna surowo zakazuje wszelkich działań, które bezpośrednio krytykują przywódcę kraju. W takich sytuacjac, władze oskarżają osoby obrażające Kim Dzong Una o przestępstwo przeciwko państwu lub podburzanie, wysyłając ich do obozów więziennych lub nawet wykonując na nich karę śmierci.

Służby szukają sprawcy

Służby bezpieczeństwa prowadzą śledztwo w sprawie graffiti, szukając osoby odpowiedzialnej za stworzenie rysunku.

Źródła Daily NK podają, że ministerstwo podchodzi do sprawy bardzo poważnie, szczególnie że hasło odkryto w trakcie Czwartego Plenarnego Posiedzenia Ósmego Komitetu Centralnego rządzącej Partii Robotniczej Korei.

Przy okazji pojawienia się informacji o graffiti media przypominają o sprawie z 2008 roku, kiedy pułkownik z Departamentu Sztabu Generalnego został publicznie stracony, po tym jak uznano go za prowodyra akcji narysowania graffiti krytykującego Kim Dzong Una. Rysunek powstał na Domu Kultury w Pjongjangu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kim Jong Un | Korea Północna

Reklama

Reklama

Reklama