Reklama

Marine Le Pen spotkała się z Viktorem Orbanem: Węgry stoją na czele walki o wolność narodów

Węgry stoją na czele walki o wolność narodów - powiedziała w Budapeszcie Marine Le Pen liderka opozycyjnej, skrajnej francuskiej prawicy. Wystąpiła na konferencji prasowej wspólnie z Viktorem Orbanem, szefem węgierskiego rządu.

- Węgry pod przewodnictwem Viktora Orbana stoją na czele walki o wolność narodów, tej walki tak istotnej w świecie nękanym totalitarnymi pokusami, tej walki, bez której nie ma wolności osób - powiedziała Le Pen, która zamierza wystartować w wyborach prezydenckich we Francji w kwietniu 2022 r.

Le Pen przyleciała do Budapesztu miesiąc po podróży do tego kraju prawicowego publicysty i potencjalnego kandydata w wyborach Erica Zemmoura oraz swojej siostrzenicy Marion Marechal Le Pen. Została oficjalnie powitana przez Orbana osobiście w jego siedzibie.

- Rozmawialiśmy o dobrych perspektywach na przyszłość. Viktor Orban pozytywnie ocenia dalszą współpracę, zwłaszcza prace nad utworzeniem dużej grupy w Parlamencie Europejskim (...), o której rozmawiamy od jakiegoś czasu również z Matteo Salvinim - oświadczyła francuska eurodeputowana.

Reklama

Le Pen: Nasze ugrupowanie broni Polski i Węgier

- Nasze ugrupowanie zawsze broniło zarówno Węgier, jak i Polski na arenie międzynarodowej - podkreśliła Le Pen, wskazując, że oba kraje bronią suwerenności i wolności narodów.

Liderka prawicy stwierdziła również, że popiera ideę zorganizowania po wyborach we Francji referendum na temat migracji. W czasie wizyty w Budapeszcie Le Pen spotka się również z biznesmenami i przedsiębiorcami.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Marine Le Pen | Węgry | Victor Orban

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy