Reklama

Reklama

Lotnisko Heathrow odwołuje loty podczas pogrzebu królowej Elżbiety II

Władze londyńskiego lotniska Heathrow poinformowały, że ponad 100 lotów zostanie odwołanych, aby zapewnić ciszę podczas kluczowych momentów pogrzebu królowej Elżbiety II.

Jak przekazano, aby nie zakłócać dwóch minut ciszy, które będą miały miejsce w całym kraju na zakończenie nabożeństwa żałobnego w Opactwie Westminsterskim (ok. 11:55 czasu londyńskiego), pomiędzy godz. 11:40 a 12:10 żadne samoloty nie będą startowały z Heathrow ani tam lądowały. 

Następnie pomiędzy 13:45 a 14:20, gdy karawan z trumną będzie zmierzał do zamku w Windsorze, nie będzie żadnych przylotów na Heathrow, a pomiędzy 15:05 a 16:45 - w czasie, gdy kondukt będzie zmierzał do kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze i gdy będzie tam trwała msza pogrzebowa - żadne samoloty nie będą startowały.

Reklama

Podobne ograniczenia wprowadzono już wcześniej

Ponadto od 16:45 do 21:00 zmniejszona zostanie liczba odlotów z Heathrow, a dodatkowo loty będą skierowane na inne korytarze powietrzne, dalej od zamku w Windsorze. Tymi zmianami w największym stopniu dotknięte zostaną linie British Airways, które odwołają 100 lotów na krótkich trasach, zaś cztery loty odwoła Virgin Atlantic.

Podobne ograniczenia lotnisko Heathrow wprowadziło w środę, aby nie zakłócać uroczystego odprowadzenia trumny z ciałem Elżbiety II z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego.  

Ceny biletów mocno w górę

Ceny biletów lotniczych i hoteli w Londynie wystrzeliły przed zaplanowanym na poniedziałek pogrzebem brytyjskiej królowej Elżbiety II. W niektórych przypadkach wzrosły nawet sześciokrotnie - poinformował wcześniej "Daily Mail".

Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała przez ponad 70 lat. Jej pogrzeb, na którym pojawi się wielu światowych przywódców, odbędzie się w poniedziałek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy