Reklama

Reklama

Londyn: Polak pierwszym zamordowanym w 2022 roku

​46-letni Polak jest pierwszą w tym roku ofiarą zabójstwa w Londynie - podały brytyjskie media. Dariusz W. został śmiertelnie dźgnięty nożem na ulicy podczas sprzeczki. W całym 2021 roku w stolicy Wielkiej Brytanii zamordowane zostały 122 osoby, w tym 30 nastolatków.

Do zdarzenia doszło po północy z poniedziałku na wtorek w Yiewsley, na dalekich przedmieściach na zachodzie Londynu. W środę wieczorem policja poinformowała, że ofiarą jest mieszkający tam na stałe 46-letni obywatel Polski Dariusz W. 

Funkcjonariusze uważają, że po sprzeczce z grupą mężczyzn na ulicy Polak został zaatakowany nożem i - mimo podjętych prób reanimacji - zmarł w wyniku odniesionych obrażeń na miejscu. Sprawcy zbiegli i na razie nie udało się ich schwytać.

Londyn. 30 nastolatków zamordowanych w 2021 roku

Jak podaje "Evening Standard", było to drugie zabójstwo w Yiewsley w ciągu pięciu dni, choć poprzednie miało miejsce jeszcze w 2021 r. Śmiertelnie dźgnięty nożem został wówczas 16-letni chłopiec. Stał się on 30. nastolatkiem zamordowanym w zeszłym roku w Londynie, co jest najgorszym bilansem w historii. 

Reklama

Spośród nastoletnich ofiar 27 zmarło wskutek dźgnięcia nożem, dwie zostały śmiertelnie postrzelone, a jedna zmarła w podpalonym budynku. Oznacza to, że nastolatkowie stanowili ponad jedną czwartą ofiar zabójstw w Londynie w zeszłym roku, choć ich udział w całej populacji wynosi 8 proc.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama