Reklama

Reklama

Kreta: Silne wstrząsy wtórne. Co z turystami?

Silne wstrząsy wtórne nawiedziły grecką wyspę Kreta. Najsilniejszy miał 5,3 stopnia w skali Richtera. W poniedziałek trzęsienie ziemi na Krecie spowodowało śmierć jednej osoby i zniszczyło setki budynków. Wiele osób zostało bez dachu nad głową. Według wstępnych doniesień nie ma zagrożenia dla turystów.

Obserwatorium w Atenach poinformowało, że najsilniejszy wstrząs wtórny miał 5,3 stopnia w skali Richtera. Odnotowano go o godz. 7.48 lokalnego czasu.

Kreta. Silne trzęsienie ziemi

W poniedziałek na wyspie Kreta doszło do trzęsienia ziemi. Grunt zatrząsł się z siłą 6 stopni w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się na głębokości około 10 kilometrów niedaleko miasteczka Arkalochori.

W wyniku trzęsienia ziemi na Krecie zginął mężczyzna. 62-letni robotnik zginął po zawaleniu się sklepienia w remontowanej cerkwi św. Proroka Eliasza w pobliżu Arkalochori. Rannych zostało 11 osób.

Reklama

Według wstępnych szacunków kataklizm zniszczył około tysiąca budynków.

"To była ciężka noc" na Krecie

- To była bardzo ciężka noc, odczuliśmy wiele wstrząsów wtórnych... W ogóle nie spaliśmy" - powiedział Chryssoula Kegeroglou z Arkalochori.

Władze ustawiły namioty dla setek ludzi, którzy stracili swoje domy. Do ich dyspozycji oddano też część pokoi hotelowych.

Na miejsce kataklizmu uda się grecki premier Kyriakos Mitsotakis. Kreta to jego rodzinna wyspa.

Kreta. Co z turystami?

Z powodu trzęsienia ziemi nie wstrzymano lotów z międzynarodowego lotniska w Heraklionie.

Według przedstawicieli lokalnej branży hotelarskiej, wstrząsy nie uszkodziły poważnie żadnego z hoteli w regionie i nie stworzyły zagrożenia dla ruchu turystycznego.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje