Reklama

Komputer stworzył perfekcyjne zdjęcia fikcyjnej imprezy. Widać jednak błędy

Sztuczna inteligencja nie przestaje zaskakiwać i... tworzy niemal idealne fotografie analogowe na zamówienie. Choć na pierwszy rzut oka zdjęcia są perfekcyjne, to użytkownicy mediów społecznościowych dostrzegli w nich pewne mankamenty.

W mediach społecznościowych pojawiły się niedawno zdjęcia, które pokazują imprezę. Nie byłoby w tym jednak nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zdjęcia nie zostały nigdy wykonane, a ukazana na nich impreza nigdy się nie odbyła. 

Choć fotografie przypominają klisze aparatu analogowego, tak naprawdę wykreowany na nich obraz został stworzony przez sztuczną inteligencję za pomocą programu Midjourney.

Na pierwszy rzut oka zdjęcia wyglądają niemal idealnie i nie sposób dostrzec w nich dzieło komputera. Jeden z użytkowników Twittera zauważył jednak, że zdjęcia mają swoje mankamenty. 

Reklama

Sztuczna inteligencja stworzyła idealna zdjęcia. "Modelowy kanon piękna"

Narzędzie, które stworzyło obrazy nie radzi sobie przede wszystkim z dłońmi, które nierzadko posiadają więcej niż pięć palców, a także wyglądają na nieco zniekształcone. Mniej rzucającą się w oczy kwestią są również zęby - w przypadku jednej z "modelek" komputer wygenerował więcej zębów niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Autor postu, który zauważył niedoskonałości sztucznej inteligencji podkreślił w swoim wpisie, że prosząc o stworzenie "ludzi", kreuje on domyślnie postacie o białym kolorze skóry, a ich uroda wpisuje się w modelowy kanon piękna.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sztuczna inteligencja | fikcja | zdjęcia analogowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy