Reklama

Indie: Zawalił się budynek mieszkalny. Trwa akcja ratunkowa

W Lucknow w północnych Indiach zawalił się budynek mieszkalny. Jak informuje Reuters, z gruzów udało się wyciągnąć 12 osób, w tym dwoje dzieci. Trwa akcja ratunkowa. Niestety znaleziono też ciała trzech ofiar.

Lokalna policja przekazała agencji Reutera, że do zdarzenia doszło eleganckiej dzielnicy Lucknow. Miasto jest stolicą stanu Uttar Pradesh na Nizinie Hindustańskiej w północnych Indiach.

Szef lokalnej policji przekazał dziennikarzom na miejscu, że w momencie, w którym zawalił się budynek mieszkalny, wewnątrz przebywały 24 osoby. Od wielu godzin trwa akcja ratunkowa. 

Akcja ratunkowa. 12 ocalałych

Służby poinformowały, że do zawalenia doszło w wyniku trzęsienia ziemi. Pęknięcia w ścianach odkryto również w sąsiednich budynkach. Kanały telewizyjne pokazywały zawaloną konstrukcję betonową oraz ekipy ratunkowe, poszukujące ocalałych.

Reklama

Policja poinformowała, że do tej pory udało się wydostać 12 osób, w tym dwoje dzieci. Agencja AFP cytuje lokale władze, które przekazały informację o śmierci trzech osób, co oznacza, że wciąż trwa walka o życie dziewięciu osób.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Indie | gruzy | akcja ratunkowa | zawalenie budynku

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy