Reklama

Holandia: Przerwano ćwiczenia wojskowe. Pilotów oślepiły bożonarodzeniowe lampki

Ćwiczenia holenderskiego lotnictwa wojskowego musiały zostać przerwane po tym, jak piloci samolotu C-130 Hercules zostali oślepieni przez lampki przygotowane na Boże Narodzenie w Drachten na północy kraju. Instalacja w ogródku jednego z mieszkańców składała się nie tylko ze zwykłych żarówek, ale także laserowych świateł.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem - poinformował w środę portal "Omrop Fryslan". Zostało ono także potwierdzone przez rzecznika lotniska w Eindhoven na południu kraju.

Okazała bożonarodzeniowa instalacja świetlna w ogródku mieszkańca Drachten składała się nie tylko ze zwykłych żarówek, ale także laserowych świateł.

Lamki zostaną wyłączone

To właśnie one oślepiły pilotów samolotu C-130 Hercules, który trenował niskie i szybkie lądowanie. - Piloci używają sprzętu noktowizyjnego, który wzmacnia oświetlenie - wyjaśnia rzecznik lotniska.

Dziennikarze dotarli do zdziwionego mieszkańca Drachten, przez którego musiano przerwać ćwiczenia. - Nie chciałem zakłócać ruchu lotniczego - powiedział portalowi i zapewnił jednocześnie, że wyłączy feralne światełka.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Holandia | wojsko | Boże Narodzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy